Pożyczka dla firm online to zastrzyk gotówki, która umożliwi zaspokojenie zapotrzebowania na finansowanie. Szczególnie na etapie rozwoju niezbędna jest szybka pożyczka dla firm, aby móc sfinansować niezbędne wydatki, takie jak wynagrodzenia dla pracowników, zwiększenie zapasów, zwiększenie budżetu marketingowego, czy realizacja kontraktu dla klienta. 

Ponadto mogą pojawić się zaległości w opłacaniu przez kontrahentów faktur lub sezonowy popyt na produkty, czy usługi Twojej firmy. W takich sytuacjach pożyczka na firmę online jest idealnym rozwiązaniem dla  małych i średnich firm. Krótki czas udzielenia pożyczki umożliwia utrzymanie płynności finansowej.

Finansowanie  / Pożyczka dla firm online | Data opublikowania: 8 paź 2020 r. | Data aktualizacji: 9 gru 2020 r.

Pożyczki dla firm przez internet

pożyczki dla firm, pożyczki pozabankowe dla firm, pożyczki dla firm pozabankowe, finansowanie pozabankowe dla firm, pożyczki prywatne dla firm, szybkie pożyczki dla firm, prywatne pożyczki dla firm, prywatne pożyczki dla firm, pożyczki dla działalności gospodarczej, pożyczki dla przedsiębiorców, pożyczki pozabankowe firmy, oferty pożyczek dla firm.

3,46%

Koszty finansowania miesięcznie

(oprocentowanie 0,66% + prowizja za udzielenie 2,8%)

24 h

Czas wypłaty

1 miesiąc

Okres finansowania

Inwestor prywatny

1,17%

Koszty finansowania miesięcznie

(oprocentowanie 0,75% + prowizja za udzielenie 0,42% [5%/12 miesięcy] )

1 tydzień

Czas wypłaty

do 36 miesięcy

Okres finansowania

Pożyczka dla firm dotychczas kojarzyła się z tymi bankowymi. Przed kilkoma laty, by otrzymać pożyczkę dla firmy właściciel musiał udać się do banku i tam załatwić wszystkie formalności. Na szczęście rozwój nowych technologii złożenie wniosku i otrzymanie pożyczki przez Internet bez wychodzenia z domu.. Wdrożone rozwiązania umożliwiły wejście w rynek finansowy dla firm z sektora pozabankowego 

W celu uzyskania pożyczki dla firm z banku konieczne jest spełnianie kilku wymogów formalnych. Banki chętniej udzielają pożyczek firmom, które są od dłuższego czasu na rynku i nie mierzą się z  problemami finansowymi. Jeśli jednak problemy się piętrzą i potrzebujesz natychmiastowego wsparcia finansowego, nie zrażaj się! Problem ze  spełnieniem wymogów formalnych nie wyklucza uzyskania szybkiej pożyczki online.

Jednak zacznijmy od początku:

Proces otrzymania pożyczki w banku

1⃣ Złóż wniosek

Każdy bank, na swojej stronie internetowej, posiada wiele ofert finansowania firm. W zależności od potrzeb firmy, na pewno znajdziesz idealnie dopasowaną ofertę.

Bez względu na jaką pożyczkę się zdecydujesz – musisz wypełnić wniosek. W przypadku firm, których sytuacja finansowa jest stabilna, może okazać się, że złożenie wniosku będzie wystarczające. Natomiast jeżeli przedsiębiorstwo mierzy się z problemami finansowymi, bank może poprosić o dostarczenie dokumentów lub złożenie oświadczenia. Proces otrzymania pożyczki, ze względu na weryfikację dokumentów w takim przypadku  może się wydłużyć. 

2⃣ Wstępna decyzja

Po złożeniu wniosku, bank weryfikuje zdolność kredytową w BIK, dlatego wstępną decyzję banku otrzymasz w ciągu kilku godzin..Koniecznie zwróć uwagę, czy bank nie wymaga od Ciebie przedstawienia dodatkowych dokumentów dotyczących m.in. sytuacji finansowej firmy. Jeżeli tak jest, musisz dopełnić wszystkich formalności, aby bank ostatecznie przyznał pożyczkę dla Twojej firmy.

3⃣ Akceptacja oferty i dostęp do środków

Jeśli oferta, którą przedstawił Ci bank jest dla Ciebie akceptowalna i nie musisz dostarczać wymaganych dodatkowych dokumentów, wystarczy, że podpiszesz z bankiem umowę online. Często odbywa się to za pomocą podania kodu autoryzującego wysłanego sms’em, a dokumenty wysyłane są bezpośrednio na adres email.

Po podpisaniu umowy, pieniądze pojawią się na Twoim koncie w ciągu kilkunastu minut.

4⃣ Spłata pożyczki

W przypadku pożyczek bankowych okres spłaty dochodzi nawet do 120 rat. W razie gdy pojawiają się problemy ze spłatą, możesz negocjować wysokość rat lub skorzystać z wakacji kredytowych (przez 3 miesiące nie spłacasz kredytu).

Pamiętaj, aby przejrzeć oferty różnych banków. Może okazać się, że oferta przygotowana przez bank, w którym masz konto firmowe jest dla Ciebie niekorzystna. Koniecznie zwróć uwagę na ukryte koszty, wysokość rat, prowizję i inne opłaty.

W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej proces weryfikacji przy udzielaniu pożyczki przez bank jest taki sam. 

Proces otrzymania pożyczki w instytucji pozabankowej

Pożyczka online dla firm jest dostępna także w instytucjach pozabankowych. Na rynku jest wiele firm, które posiadają takowe oferty. Co ważne, pożyczkodawcy dysponują ofertami przygotowanymi w odpowiedzi na różne potrzeby pożyczkobiorców. Bez względu na to czy jesteś właścicielem dużej firmy czy prowadzisz działalność gospodarczą, w gamie ofert znajduje się m.in.: pożyczka inwestycyjna, pożyczka na rozwój firmy, pożyczka na działalność gospodarczą, a nawet pożyczka technologiczna.

Najczęściej firmy korzystają z poniższych produktów:

Pożyczka inwestycyjna to pożyczka dla firm zaciągana w celu sfinansowania planowanych inwestycji firmy np. zakupu maszyn, oprogramowania.

Pożyczka obrotowa to pożyczka dla firm dedykowana do sfinansowania zapotrzebowania na kapitał obrotowy netto poprzez zwiększenie wartości zapasów, wcześniejszą spłatę zobowiązań wobec dostawców lub wydłużenie terminów płatności dla klientów.

Pożyczka w rachunku (inaczej limit debetowy) to pożyczka dla firm udzielona na dotychczasowym rachunku firmowym.

Ciekawostka:

Coraz więcej firm, bez względu na instytucję udzielającą pożyczki, decyduje się na pożyczkę pod zastaw. Konkretnie chodzi o to, że zabezpieczeniem pożyczki staje się majątek firmy, np. budynki, grunty, maszyny, linie produkcyjne i inne.

W przypadku pożyczek pozabankowych, proces otrzymania pożyczki dla firmy, jest dużo szybszy i mniej wymagający niż w bankach.

1⃣ Wybór firmy i oferty

Poszukując odpowiedniej pożyczki dla firm przez internet automatycznie wybierasz firmę, z której usług chcesz skorzystać. 

Co ważne: w instytucjach pozabankowych nikt nie będzie sprawdzał Twojej zdolności kredytowej. Pożyczka dla firma online udzielana jest w pełni przez Internet i pomijany jest krok sprawdzenia firmy w BIK (o tym, jakie warunki należy spełnić, by otrzymać pożyczka dla firm bez BIK online, przeczytasz poniżej). 

2⃣ Złożenie wniosku

W momencie wybrania oferty, musisz złożyć wniosek. Tak, jak w przypadku banków, odbywa się to online. Wniosek nie różni się od tego bankowego. Musisz podać dane firmy czy numer telefonu. Niektóre instytucje oczekują także potwierdzenia akceptacji regulaminu, poprzez zalogowanie się do banku i przelania symbolicznej kwoty 0,01 zł.Po trzecie – decyzja

Po krótkim oczekiwaniu (do 10 min) otrzymasz sms’em informację, czy twój wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Jeżeli decyzja jest pozytywna, pieniądze zostają przelane na numer konta, które wcześniej zostało zweryfikowane.Niewątpliwie do plusów pożyczki z instytucji pozabankowej należą:

✔ elastyczny przedział kwotowy

Instytucje pozabankowe oferują pożyczkę od kilku tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Przyznam, że jest to kusząca oferta, zwłaszcza, gdy osoba starająca się o pożyczkę jest w trudnej sytuacji, a zastrzyk gotówki jest niezbędny do utrzymania firmy lub rozwoju działalności.

Warto jednak pamiętać, by przy podejmowaniu decyzji kierować się… zdrowym rozsądkiem. Szybka pożyczka online może z czasem okazać się większym problemem, niż mogło się to wydawać na początku.

Dlaczego?

Musisz dokładnie przeanalizować, jaka kwota pożyczki jest Ci realnie potrzebna oraz czy na pewno stać Cię będzie na spłacanie rat. Nie zakładaj, że potrzebujesz więcej niż to konieczne. Takie myślenie z czasem okaże się zgubne, ponieważ wysokość rat, prowizji i kosztów będzie dużo większa niż przy realnie potrzebnej kwocie. 

Przy podejmowaniu tak kluczowych decyzji, warto sporządzić model finansowy w excelu, w którym na podstawie wszystkich niezbędnych informacji, będziesz wiedział w jakiej sytuacji się obecnie znajdujesz. Przygotowanie wielowymiarowych wskaźników KPI jest niezbędne do podjęcia racjonalnej decyzji. Jeżeli nadal masz wątpliwość, czy rozwiązanie z którego chciałbyś skorzystać okaże się skuteczne i bezpieczne, zachęcam Cię do kontaktu ze mną. Poznaj usługę Dyrektor finansowy na godziny

✔ atrakcyjny okres spłaty

Mierz siły na zamiary. Wnioskuj dokładnie o taką kwotę, która zapewni bezpieczeństwo finansowe Twojej firmie i odpowie na jej problemy, a nie pogrąży jej.

W firmach pozabankowych możliwa do uzyskania jest szybka pożyczka dla firm przez Internet z atrakcyjnym okresem spłaty. Z informacji, które posiadam wynika, że jest to czas od 1 do 84 miesięcy. 

Ciekawostka:

Powyższe procedury udzielenia pożyczki dla firm przez Internet nie dotyczą pożyczki pod zastaw. W przypadku udzielenia owego wsparcia finansowego – klient poza określeniem potrzeb finansowych musi podać realny plan spłaty oraz informacje dotyczące majątku firmy. Czas weryfikacji to ok. 24 godziny w instytucjach pozabankowych.

Jakie warunki należy spełnić, aby została przyznana pożyczka dla firm bez BIK?

Sam proces otrzymania pożyczki nie jest trudny do przejścia pod warunkiem, że spełnia się minimalne kryteria.

W przypadku pożyczek udzielanych przez bank – nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego bez sprawdzania BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Aby pojawić się w spisie BIK wystarczy nie uregulować w terminie jednej raty, co w przyszłości może skutkować problemami z uzyskaniem pożyczki.

Pożyczka dla firm bez BIK online stosowana jest w instytucjach pozabankowych. Pożyczka na firmę online charakteryzuje się uproszczoną formą, dlatego instytucje bankowe, zamiast sprawdzać BIK, weryfikują zdolność kredytową firmy poprzez m.in.:

weryfikację wyciągów bankowych konta firmy,

złożenie oświadczenia wnioskodawcy,

przedstawienie zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z płatnościami,

weryfikację w KRD (Krajowy Rejestr Dłużników), 

sprawdzenie czy firma posiada status aktywny. 

Ponadto musisz:

posiadać obywatelstwo polskie,

posiadać aktualny dowód osobisty,

mieć ukończone 18 lat. 

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i interesuje Cię pożyczka na firmę – powinieneś spełniać wszystkie powyższe kryteria.

Jak firmy pożyczkowe oceniają firmę?

Kluczowym elementem który ma ogromne znaczenie w ocenie spółki jak i działalności gospodarczej jest kondycja finansowa firmy. Finanse firmy weryfikowane są każdorazowo przy wnioskowaniu o pożyczkę lub kredyt, jak też przy pozyskiwaniu finansowania od inwestorów. Jednym z etapów oceny firmy przez instytucje jest analiza finansowa przedsiębiorstwa, która weryfikuje wypłacalność firmy oraz ocenia ryzyko kredytowe.

Analiza obejmuje :

analizy wstępnej – wykorzystywanej podczas oceny sytuacji firmy na bazie przepływów gotówki na rachunku bankowym,

analizy bieżącej – polega na analizie dokumentów finansowych,

analizę finansową – jej celem jest analiza rezultatów działalności w przeszłości.

Najpopularniejszym formą analizy finansowej jest: analiza wskaźnikowa. Przy przeprowadzaniu takiej analizy, pod uwagę brane są następujące grupy wskaźników KPI:

rentowność przedsiębiorstwa – pozwala ocenić, czy przedsiębiorstwo umiejętnie zarządza zasobami

płynność finansowa – podczas weryfikacji firmy, sprawdzane jest, czy pożyczkobiorca będzie w stanie regularnie spłacać zadłużenie i czy ewentualnie, gdyby pojawił się przestój, zgromadzone dotychczas środki wystarczą na pokrycie zobowiązania.

obrotowość – weryfikuje sprawność działania przedsiębiorstwa i efektywność generowania przychodów.

zadłużenie – analityk sprawdza jak sprawnie firma reguluje wszystkie zobowiązania (nie tylko pożyczkowe, jeśli takie posiada).

Do oceny sytuacji przedsiębiorstwa stosowana jest także ocena zdolności kredytowej. W przypadku stałego klienta ocena dokonywana jest na podstawie dostępnych już informacji. Jeśli jednak bank lub instytucja pozabankowa nie współpracowała nigdy lub bardzo dawno temu z danym klientem, to weryfikacja zdolności kredytowej jest konieczna.

Ponadto wiele firm stosuje uproszczone metody, polegające na stopniowym budowaniu zaufania. Co to oznacza w praktyce?

Pożyczka dla firmy udzielana jest z krótkim terminem spłaty. Następnie pożyczkobiorca spłaca należność  w terminie, a jego zaufanie wzrasta, dzięki czemu wzrasta maksymalna wartość możliwej do udzielenia pożyczki dla firmy.

Bez względu na profil działalności szybką pożyczkę online możesz otrzymać w ciągu kilku godzin. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, przeanalizuj sytuację finansową swojej firmy, dokonaj analizy wskaźnikowej, oszacuj zapotrzebowanie na finansowanie dzięki czemu będziesz dysponował niezbędnymi danymi do podjęcia racjonalnej decyzji o skorzystaniu z pożyczki dla firmy. Pamiętaj, że pożyczkę możesz zaciągnąć nie tylko w przypadku problemu finansowych, ale także planując rozwój działalności. 

Ocena zdolności kredytowej rozdzielana jest na:

Pierwszą ocenę zdolności kredytowej – ma na celu określenie, czy sytuacja finansowa firmy pozwala na terminową spłatę rat.

Okresową weryfikację kondycji przedsiębiorstwa – ma na celu upewnienie się, czy sytuacja finansowa nie zmieniła się na gorsze.

Ocenę systemu zdolności kredytowej – taki system stosowany jest w przypadku silnego wzrostu gospodarczego, dlatego jest rzadko stosowanym narzędziem do oceny zdolności kredytowej.

Ponadto wiele firm stosuje uproszczone metody, polegające na stopniowym budowaniu zaufania. Co to oznacza w praktyce?

Pożyczka dla firmy udzielana jest z krótkim terminem spłaty. Następnie pożyczkobiorca spłaca należność  w terminie, a jego zaufanie wzrasta, dzięki czemu wzrasta maksymalna wartość możliwej do udzielenia pożyczki dla firmy.

Bez względu na profil działalności szybką pożyczkę online możesz otrzymać w ciągu kilku godzin. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, przeanalizuj sytuację finansową swojej firmy, dokonaj analizy wskaźnikowej, oszacuj zapotrzebowanie na finansowanie dzięki czemu będziesz dysponował niezbędnymi danymi do podjęcia racjonalnej decyzji o skorzystaniu z pożyczki dla firmy. Pamiętaj, że pożyczkę możesz zaciągnąć nie tylko w przypadku problemu finansowych, ale także planując rozwój działalności. 

Pożyczka dla firm - jakimi kryteriami się kierować?

Jeśli już zdecydowałeś się wybrać wariant finansowania w postaci: pożyczka na firmę lub pożyczka na działalność gospodarczą, warto abyś zwrócił uwagę na istotne kwestie przy dokonywaniu wyboru, by nie wpaść w pułapkę. Na co należy zwrócić uwagę biorąc pożyczkę dla firm?

1⃣ Odpowiednia kwota pożyczki

2⃣ Koszty pożyczki 

3⃣ Wybór oferty

Analiza finansowa

Poznaj model finansowy w Excelu… to w nim wyliczysz wartość zapotrzebowania na finansowanie oraz opłacalność oferty na pożyczkę firmową.

Zakup model finansowy

controlling, controlling finansowy dla sprzedawców, wdrożenie controllingu, konsultant biznesowy, controlling w firmie

W ramach uzupełnienia poniżej przedstawiam najpopularniejsze wśród moich klientów formy finansowania.

Finansowanie udziałowe od inwestorów

Finansowanie obce

Obligacje korporacyjne

Leasing

Pozyskanie finansowania to jeden z elementów zarządzania finansami firmy. Warto kierować się racjonalnymi przesłankami dobierając finansowanie dla swojej firmy.

Autor

Maksymalizuję potencjał firm poprzez skuteczne zarządzanie finansami. Jestem trzecim pokoleniem przedsiębiorców w swojej rodzinie.
controlling, controlling finansowy dla sprzedawców, wdrożenie controllingu, konsultant biznesowy, controlling w firmie

Krzysztof Janik

FIRMA
Enterprise Code Sp. z o.o.
Kraków | ul. Bobrzyńskiego 29/17
Biuro | Warszawa

Zespół

Kariera

Regulamin

Polityka prywatności

Mapa strony

KONTAKT
Krzysztof_Janik_CFO

Krzysztof Janik

Partner Zarządzający

krzysztof.janik@enterprisestartup.pl

Opinie

Jaki dodatkowy temat chcesz, aby został opisany w artykule?

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *