Looker Studio to narzędzie Google do wizualizacji, analizy danych i projektowania raportów, powiązanym z zestawem usług online, takich jak publikowanie i udostępnianie.

Wdrożenie interaktywnych Dashboardów KPI

ZYSKAJ KONSULTACJĘ

Narzędzia analityczne  / Looker Studio  | Data aktualizacji: 11 lis 2023 r.

“Prawdziwym motorem postępu jest innowacyjność”
Bill Gates

Chciałbym, abyś czytając ten artykuł czuł “motor postępu”. O innowacyjności słów kilka, a dokładniej… rozprawiam się z tematem Looker Studio.

Looker Studio

KPI

Co to jest Looker Studio?

….w realizacji….

Funkcje Looker Studio

……

Zalety Looker Studio

…..

Dashboard KPI

O kluczowych wskaźnikach efektywności (KPI) możesz przeczytać na moim blogu. Od lat wspieram przedsiębiorców i niezmiennie uważam, że regularne monitorowanie KPI ułatwia skoncentrowanie się na najważniejszych obszarach firmy oraz pomaga ocenić skuteczność podejmowanych decyzji zarządczych

Kluczowe Wskaźniki Efektywności to narzędzie pozwalające na sprawne mierzenie stopnia realizacji najważniejszych celów stawianych sobie przez organizacje. KPI są “kontrolerem” – pozwalają szybko wykryć problem i na niego zareagować. 

Kluczem do sprawnego zarządzania jest baza danych, a następnie wizualnie tych danych w formie sprawnych do przyswojenia i podjęcia decyzji zarządczych dashboardów KPI.

Dashboard KPI – przedstawia najważniejsze informacje dotyczące efektywności działania firmy. Koncentruje uwagę odborców na zagadnieniach strategicznych, budujących wartość firmy. Dashboardy KPI możesz stworzyć w Looker Studio. Aby to zrobić powinieneś wyznaczyć wskaźniki KPI.

W Looker Studio utworzenie wskaźnika sprowadza się do ustawienia odpowiedniego układu bazy danych, wyznaczenia źródeł danych, powiązania Looker Studio ze źródłami danych tylko m.in. Google Sheet, Google Analytics, Google Ads, Google Search Console.

Zanim jednak przejdziesz do tych kroków, warto abyś ustalił:

(1) Co chcesz mierzyć?

(2) Skąd chcesz pozyskać dane?

(3) Jakie masz cele miesięczne/kwartalne/roczne?

(4) Kiedy wyniki są wysokie, a kiedy za niskie (nieakceptowalne)?

To tylko kilka wskazówek, od których warto rozpocząć budowę raportu prezentującego wskaźniki KPI. Budowanie dashboardu KPI w Excelu wymagać będzie określenia wielu informacji. Pamiętaj, że jego zadaniem jest “wysyłanie sygnałów”. Do plusów tworzenia dashboradów KPI w Excelu należy to, że tworzysz go indywidualnie. Nie korzystasz z żadnych szablonów, możesz wykorzystać w raporcie nawet kilkanaście oznaczeń, określać wszystko czego potrzebujesz.

Looker Studio kurs

Jak zacząć naukę Looker Studio?

….

Dyrektor finansowy

Maksymalizuję potencjał firm poprzez skuteczne zarządzanie finansami. Jestem trzecim pokoleniem przedsiębiorców w swojej rodzinie.
controlling, controlling finansowy dla sprzedawców, wdrożenie controllingu, konsultant biznesowy, controlling w firmie

Krzysztof Janik

Dyrektor finansowy na godziny

Krzysztof_Janik_CFO

Krzysztof Janik

Misja | Maksymalizacja potencjału firm poprzez skuteczne zarządzanie finansami.

Wychowywałem się wśród przedsiębiorców, mój Dziadek był przedsiębiorą, mój Tata jest przedsiębiorcą, przechodząc przez nie jeden kryzys. Praca z przedsiębiorcami jest moją pasją.

+12 lat rozwijania kompetencji w zakresie zarządzania  finansami przedsiębiorstw. Dostępne bio.

+4  lata realizacji usług dla przedsiębiorców. Poznaj historię moich początków w biznesie tutaj.

+65 zrealizowanych narzędzi analitycznych w excelu dla biznesu począwszy od spółek z Grupy Kapitałowej PGE po startupy technologiczne.

FIRMA
Enterprise Code Sp. z o.o.
Kraków | ul. Bobrzyńskiego 29/17
Biuro | Warszawa

Zespół

Partnerzy

Oferty pracy

Regulamin

Polityka prywatności

Mapa strony

KONTAKT
Krzysztof_Janik_CFO
Krzysztof Janik
Partner Zarządzający
krzysztof.janik@enterprisestartup.pl