Autor

Krzysztof Janik

model finansowy, modelowanie finansowe, modele finansowe, narzędzia analityczne, model finansowy excel, zdyskontowane przepływy pieniężne excel, model finansowy przykład, modelowanie finansowe w excelu, modele finansowe przykłady, kpi, wskaźniki kpi, kpi co to, wskaźnik kpi, kpi przykłady, kluczowe wskaźniki efektywności, wskaźniki kpi wzory, wskaźniki kpi w sprzedaży, kluczowe wskaźniki efektywności przykłady, wskazniki kpi, wskaźniki biznesowe, wskaznik kpi, co to jest kpi, wskaźniki efektywności, kpi wskaźniki, współczynnik kpi, controlling, controlling finansowy dla sprzedawców, wdrożenie controllingu, konsultant biznesowy, controlling w firmie, prognozy finansowe, prognoza finansowa, prognozy finansowe excel, plan finansowy, prognoza finansowa przykład, prognoza bilansu excel, prognoza finansowa excel przykład, prognozowanie przychodów, założenia do prognoz finansowych przykład, prognoza finansowa excel, anioły biznesu, pozyskiwanie finansowania, anioł biznesu, aniołowie biznesu, teaser inwestycyjny, finansowanie start up, finansowanie startupów, pozyskanie inwestora, aniol biznesu, venture capital warszawa, startup finansowanie, pozyskiwanie finansowania dla firm, pozyskiwanie inwestorów, pozyskanie finansowania, inwestycja w startup, inwestowanie w startupy, jak inwestować, inwestycje w startupy, jak inwestować w startupy, inwestycja w startupy, chcę zainwestować w startup, jak zainwestować w startup, inwestowanie w startup, inwestowanie w start-upy, inwestycja w start up, inwestycje w start up, jak inwestowac w start up, gdzie inwestować w startupy, wycena przedsiębiorstwa, wycena firmy, wycena przedsiębiorstw, wycena firm, wycena przedsiebiorstw, wycena przedsiebiorstwa, wycena startupu, analiza finansowa w excelu, analiza finansowa excel, analiza startupów, analiza budżetu, raportowanie zarządcze, raporty zarządcze, raport zarządczy, przygotowanie raportów zarządczych, excel kurs online, kurs excel online, excel szkolenie, ocena umiejętności finansowych online, szkolenie z excela, szkolenie excel, excel online kurs, excel szkolenie online, szkolenia controlling, kurs excel finanse, szkolenie excel online, kurs finansowy, szkolenie controlling finansowy, excel w finansach szkolenie, metody oceny opłacalności inwestycji, ocena opłacalności inwestycji, ocena inwestycji, metody oceny inwestycji, planowanie inwestycji, opłacalność inwestycji excel, opłacalność inwestycji, stopa zwrotu z inwestycji, analiza opłacalności inwestycji.
W dzisiejszych czasach fakt, że co roku pojawiają się nowe, często przełomowe rozwiązania nie jest zaskoczeniem. Zmienia się świat, a wraz z nim oczekiwania klientów. Aby sprostać coraz to wyższym oczekiwaniom, przedsiębiorcy chcą sięgać po nowoczesne technologie. Tutaj pojawia się jednak częsta bariera – strach przed wysokimi kosztami. Nie każde przedsiębiorstwo stać na jednorazowy zakup np. nowoczesnych urządzeń mobilnych dla pracowników.

 

W jakim kierunku podążać?

Na krajowym rynku bez problemu odnaleźć można wielu producentów, którzy w swojej ofercie mają urządzenia mobilne. Tajemnicą również nie jest, że każdy przedsiębiorca musi inwestować w nowoczesne narzędzia pracy, by przyciągać do siebie zdolnych i ambitnych pracowników oraz aby „nadążyć” za konkurencją. Co istotne, coraz częściej pracujemy z domu, jeździmy na spotkania z klientami lub kontrahentami.
Nasuwa się zatem proste pytanie: jak podbić rynek bez stosowania najlepszych rozwiązań technologicznych? Czy jest to w ogóle możliwe? Zatrudniane osoby zdecydowanie powinny pracować na możliwie najlepszym sprzęcie, co wpłynie na ich wydajność, ale i zadowolenie z miejsca pracy. Liderzy rynku jak np. Apple, oferują wysokiej jakości sprzęt mobilny, lecz wiąże się to z wysokim jednorazowym wydatkiem. Gdy pojawia się potrzeba wyposażenia zespołu w tego rodzaju urządzenia, w tym notebooki (np. MacBook), zakup takiego produktu staje się dużym wyzwaniem finansowym (szczególnie w dużych przedsiębiorstwach, gdzie liczba pracowników jest wysoka). Wobec tego, czy istnieje możliwość na zbudowanie nowoczesnej floty urządzeń mobilnych, bez dostępu do najnowszych rozwiązań?

Nowy skrót, nowe możliwości: AFS

Z pomocą przychodzi Apple Financial Services (AFS) – system finansowania, dzięki któremu urządzenia i systemy Apple są w zasięgu każdej firmy. AFS pozwala na wysokie oszczędności oraz zachowanie płynności finansowej, ponieważ nie wymaga wydawania pełnej kwoty na całą flotę urządzeń mobilnych. System Apple Financial Services polega na wynajmowaniu rozwiązań Apple w stałych miesięcznych ratach, które w stosunku do zakupu za gotówkę pozwalają zaoszczędzić nawet do 35%.
Innergo Systems, jedyna w Polsce firma o statusie Apple Authorised Enterprise Reseller, stworzyło specjalny kalkulator AFS, dzięki któremu każdy przedsiębiorca może w szybki i prosty sposób obliczyć miesięczną ratę wynajmu interesujących go urządzeń. Link do kalkulatora: https://afs.innergo.pl.
Usługa AFS to nowość na polskim rynku, ale dzięki szerokiej ofercie produktów (mowa tutaj o wszystkich urządzeniach oraz akcesoriach marki Apple), z pewnością przekona niejednego fana produktów tej firmy. Okres najmu jest zależny od potrzeb przedsiębiorstwa, przy czym maksymalnie może on wynieść 4 lata. A co zrobić po zakończonym okresie trwania umowy? To proste wymienić produkt na nowy (przy zachowaniu warunków umowy na kolejne miesiące najmu). Po jego zakończeniu nie trzeba również obawiać się o dane zawarte na naszych starych urządzeniach, gdyż zostaną usunięte lub zapisane na innym nośniku. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu.

Najważniejsze korzyści

Przyjrzyjmy się bliżej ofercie AFS, a dokładniej zacznijmy od iPada. Jest to idealne urządzenie dla podmiotów wymagających mobilności. Spotkania z partnerami biznesowymi, rozmowy ze współpracownikami, przygotowywanie dokumentów, czy prezentacji to dla niego żaden problem. Cena zakupu takiego urządzenia (9,7 cali, czytnik linii papilarnych oraz 10-godzinna wydajność baterii) kształtuje się w granicach 1 300 zł netto. Kadra kierownicza, menedżerowie, czy Key Account Managerowie, to osoby, które warto wyposażyć w tego rodzaju sprzęt, lecz przy 50 osobach, kwota na start za same urządzenia będzie wynosiła aż 65 000 zł netto.
Przejdźmy jednak do oferty wynajmu. Ten sam model będzie kosztował firmę 39 zł netto miesięcznie (przy podjęciu umowy na 24 miesiące). W efekcie po 2 latach jego używania cena jednego iPada wyniesie łącznie około 945 zł netto (nie uwzględniając w niej inflacji). Czyli ostatecznie zaoszczędziliśmy ok. 355 zł na jednym urządzeniu, a w przypadku wspomnianych 50 pracowników to już prawie 18 000 zł! Jak zostało wcześniej wspomniane, po zakończonym okresie umowy, sprzęt może być wymieniony na nowy na takich samych warunkach, jak do tej pory.

Obawa przed ryzykiem

Osoby zarządzające finansami firmy, wiedzą jak ważne jest rozsądne inwestowanie. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z rozwiązań dostarczonych przez sprawdzonych dostawców. Innergo Systems oferuje opisywaną usługę Apple Financial Services, będąc jedyną na polskim rynku firmą certyfikowaną przez Apple, jako Apple Authorised Enterprise Reseller. Jest to status, jaki uzyskują przedsiębiorstwa, które kooperują z Apple na szczeblu centralnym i specjalizują się w implementacji oprogramowania oraz urządzeń mobilnych Apple w celu usprawnienia biznesu.
“Firma Innergo zapewnia nie tylko ciekawą ofertę wynajmu urządzeń, ale również dba o klienta poprzez zapewnienie stałej opieki działu technicznego przez cały okres trwania umowy, jak i możliwość bezproblemowej wymiany urządzeń na 6 miesięcy przed końcem wynajmu. To duża korzyść i zdecydowane ułatwienie w zarządzaniu flotą mobilną.” – mówi Wojciech Gargul – Członek Zarządu, Sales Director Managed Mobility Division w Innergo Systems.

 

Trzymając rękę na pulsie

Nieustanny rozwój technologii pociągnął za sobą szereg zmian, które z kolei przyczyniły się do powstania całkowicie odmiennego sposobu patrzenia na świat. W dzisiejszych czasach stawiamy głównie na mobilność i dostępność na rynku. Duży wpływ na to zjawisko mają reprezentanci tzw. pokolenia „millenialsów”, czyli osoby, które mogą wnieść wiele energii do firmy, a odpowiednio pokierowane, przyczynić się do osiągania jej celów. Dostarczanie im niezbędnych narzędzi z kolei sprawi, że zdecydowanie zachęcimy ich do związania się na dłużej z firmą.
Oczywiste jest, że nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na zakup drogich, a zarazem wydajnych technologii. Na szczęście i na to jest sposób. Dzięki ofertom takim jak AFS, wynajem rozwiązań Apple w przystępnej i osiągalnej dla każdego miesięcznej opłacie, stało się możliwe! Dzięki temu bez problemu można realizować wytyczone wcześniej cele, nie przekraczając budżetu firmowego.
Symulację miesięcznej raty wynajmu floty mobilnej dla swojej firmy można sprawdzić na: https://afs.innergo.pl
FIRMA
Enterprise Code Sp. z o.o.
Kraków | ul. Bobrzyńskiego 29/17
Biuro | Warszawa

Zespół

Partnerzy

Oferty pracy

Regulamin

Polityka prywatności

Mapa strony

KONTAKT
Krzysztof_Janik_CFO
Krzysztof Janik
Partner Zarządzający
krzysztof.janik@enterprisestartup.pl